mandarynka - komentarze


Zapada zmrok, wtapiamy sie w sen
Czarna wdowa rozciąga swe nici
I snuje hytre plany.
Wciąga nas w wir okrucieństwa i lęku
Manipuluje jak marionetkami
My niczego nieświadomi
Ulegamy swoim słabościom
I zaczyna się ciemna historia...

Koszmar. Tak bym nazwała ten wiersz. Ale co to jest koszmar? To taki bardzo zły sen. No ale co to jest sen? Z tym pojęciem trudniej jest sobie poradzić. Jedni mówią że sny są fajnie, że bardzo je lubią. Inni w ogole nie wiedząc co to jest bądz bardzo żadko pojawiają się podczas ich snu. Dla mnie sny są bardzo ważne. I te prawdziwe i te w przenośni. Nie wiem czy wszyscy mają tak samo ale mi sie śni to co bardzo przeżywam w swoim życiu. Moje codzienne sprawy, ale te związne ze stresem i niekoniecznie zawsze miłe... Ale mimo wszystko lubie sny. I nigdy nie chce sie z nich obudzić. Chciałabym w nich pozostać na dłużej. Bo to taka inna, nowa historia z rzeczywistymi postaciami, niekiedy sytuacjami. Zawsze chce poznać ich dalszy ciag. Co sie wydarzy, czy bedzie to miało wpływ na nasze zycie. A może poznamy jakąś ukrytą prawde? Może ktos chce nam coś w ten sposób pokazać, udowodnic??? Tym kimś może być Bóg. Ale jest wiele innych sytuacji, w których może nam ukazać swoją wolę. To niby dlaczego miałby przekazać to w tak prymitywny sposób? Przez sen? A może jednak nie... Może sny są bardzo ważne. Niestety nigdy się tego nie dowiemy. Zawsze bedzie to wielką tajemnicą skad się biora i po co tak naprawde są.
A koszmary? Też bywaja. Jednak wydaje mi sie że z wiekiem się zmieniaja. Pamiętam jak kiedyś byłam mała i moim koszmarem były złe kangury. Ten koszmar się czesto powtarzał a ja się bardzo bałam. Ale czy teraz moga mie przestarszyć jakieś kangurki??? I czy obudze się zdezorientowana i pobiegnę do mamy? Raczej nie... teraz koszmar przybrał całkiem innych wymiarów. Nawiązuje do naprawdę powaznych rzczy i może sie okazać okrótnie bolesny. Ale z wiekiem stajemy się coraz bardziej silni i umiemy sobie wypersfadować lęk, wmawiając że to tylko zły sen! No własnie tylko zły sen...


Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
14.06.2006 :: 12:56 :: cmp74.neoplus.adsl.tpnet.pl

MaNdArYnKa

A mi sie teraz to snia same głupoty
13.06.2006 :: 22:20 :: cki248.neoplus.adsl.tpnet.pl

Paulinka:D

A ja nie pamiętam co mi się śniło...:/ bo duużo rzeczy...:)) Ale ja mam prawie zawsze przyjemne sny..:D:D tylko nieraz się zdarzają złe, ale bardzo żadko!!!!Pozdro!!!!Fajna notka!!!:*:*dla CIebie!!!:D:D
13.06.2006 :: 20:08 :: clr244.neoplus.adsl.tpnet.pl

edzia

A mi jak byłam mała sniło mi sie, ze jestes czarodziejka ( ale jakos zawsze zle konczyła :(:(:( ) heh pozdro :*
13.06.2006 :: 18:45 :: 82.160.33.66

angelus

siemka.new notka www.angelus.talk.pl wejdź i skomentuj
pozdro i :* dla ciebie
13.06.2006 :: 16:58 :: 82.160.33.66

bula

Wpadnij do mnie i zostaw komcia:))
13.06.2006 :: 14:47 :: cml79.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wio(L)eta

ja jak byłąm mała to ciagle mi się śniły wiedźmy, a teraz to rzadko pamiętam sny, ale jak już zapamiętam to przeważnie jest o tym o czym myślałam dzień wcześniej...
Talk.pl :: Wróć